Kamera on-line

Blisko 500 mieszkańców stanie przed komisją lekarską

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim ruszyła kwalifikacja wojskowa. To nie tylko wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej, ale również możliwość poznania zawodu żołnierza oraz możliwości, jakie daje Wojsko Polskie.

A jest ich wiele. Darmowe studia, dowolnie wybrana jednostka wojskowa, nowe uprawnienia, możliwość dorobienia w wolnym czasie.

W naszym powiecie przed komisją stanie 30 kobiet i około 450 mężczyzn. Kwalifikacja odbywa się w Koźlu przy ulicy Piastowskiej 15, potrwa do końca lutego i obejmie mieszkańców wszystkich gmin powiatu, którzy stawią się przed powiatową komisją lekarską. Jej organizatorem wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejscu byli starosta Paweł Masełko oraz szef WCR ppłk Robert Król.

Powszechny pobór do wojska został zawieszony w 2010 roku wraz z przejściem Sił Zbrojnych RP na zawodowstwo. Wciąż jednak odbywa się kwalifikacja wojskowa, która organizowana jest co roku i obejmuje określoną grupę osób.

AL

re1.jpeg

re2.jpeg

re3.jpeg

re4.jpeg

re5.jpeg

re6.jpeg

re7.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera