Ostatni z „Bogów” w Kędzierzynie-Koźlu

Już 22 lutego w Kędzierzynie-Koźlu Opolski Klub Pacjenta, duże wydarzenie dla mieszkańców, na którym będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i spotkać wielu specjalistów. Będziemy o nim sporo mówić.

Okazją do promocji klubu pacjenta była wizyta profesora Andrzeja Bochenka w Kędzierzynie-Koźlu. Jeden z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów mówił o tym, jak zapamiętał legendarny już pierwszy udany przeszczep serca, który przeprowadzono prawie 40 lat temu w Zabrzu.

Adam Lecibil zapytał go także o to, jak bardzo jesteśmy w stanie przedłużyć ludziom życie na obecnym etapie kariologii, a także o to, czy miewa przeczucie, czy chirurgowi ciężko zakończyć operację i czy kardiochirurg przydaje się w domu. Wywiadu możecie posłuchać na Facebooku powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który jest bezpośrednim partnerem Opolskiego Klubu Pacjenta. Dostępny jest także na portalu KK24.pl TU

Przypomnijmy, 5 listopada 1985 roku, w Zabrzu, Prof. Zbigniew Religa przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. Asystował mu m.in. Andrzej Bochenek.

boch.jpeg

boch2.jpeg