Kamera on-line

Nowa hala sportowa robi wrażenie

Jedna z największych w historii powiatowych inwestycji dobiegła końca. 13 października na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy dołożyli wszelkich starań, by teraz można było się szczycić piękną i nowoczesną halą sportową na miarę XXI wieku.  Wieloletnie starania Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego pod przewodnictwem starosty Józefa Gismana oraz dyrektor kędzierzyńskiego „Kopernika” Jadwigi Kuźbidy zwieńczone zostały pełnym sukcesem. Nie można tu również zapomnieć o wszystkich sponsorach i dobrodziejach tego wspaniałego dzieła, a trud i wysiłek włożony w powstanie wartej niespełna 4 mln zł hali najlepiej dopełniają słowa starosty kędzierzyńsko-kozielskiego  – II Liceum Ogólnokształcące to kuźnia sportowych talentów, absolwentem szkoły jest m.in. wspaniały siatkarz Bartosz Kurek. Ta hala jest inwestycją niezbędną, przede wszystkim dla wspaniałej uczącej się tu młodzieży i mamy nadzieję przyszłych kolejnych sportowych talentów – powiedział Józef Gisman.

Warto na chwilę przenieść się do wnętrza w pełni funkcjonalnej areny sportowej spełniającej wszelkie wymogi sportowe. Znajdziemy w niej mieszczącą 100 osób ruchomą widownię, składaną i rozkładaną na czas imprez sportowych. Szatnie, natryski, cztery zespoły sanitarne, zaplecze magazynowe, pomieszczenia dla nauczycieli wf-u i co ważne całość przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Uczniowie oraz dyrektor Jadwiga Kuźbida mieli okazję, jako pierwsi przetestować warunki do ćwiczeń w nowej hali. Rozegrano bowiem pierwszy siatkarski mecz, w którym zmierzyli się zawodnicy młodej ZAKSY z nauczycielami ogólniaka. Wszyscy zgodnie przyznali, że odbijanie piłki w tak przestronnych i wielofunkcyjnych wnętrzach to prawdziwa przyjemność. Głośne brawa pojawiły się w momencie, kiedy na parkiecie pojawili się profesjonaliści. Pierwszą piłkę nad siatką zaserwował Paweł Zagumny – nasz siatkarski reprezentant kraju.    
Gratulacje i słowa uznania na ręce starosty oraz dyrektor liceum złożyli m.in.: Opolski Kurator Oświaty Halina Bilik, Wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzembski, reprezentujący marszałka województwa Artur Rolka, wiceprezydent Brygida Kolenda-Łabuś, poseł Jan Religa, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu, oraz pozostali zaproszeni goście.
Uroczystość dopełniły występy artystyczne uczniów placówki oraz zespołu tanecznego SPIN z Miejskiego Ośrodka Kultury. Hale poświęcił proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja Manfred Kokott.
Środki na inwestycję pochodziły w całości z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
6ok.jpeg
7ok.jpeg
3.jpeg
15.jpeg
9.jpeg
8ok.jpeg
4.jpeg
11.jpeg
10.jpeg

 
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera