Kamera on-line

W kwietniu rusza fabryka Eko-Okien. Zakład szuka 1000 osób do pracy

W fabryce Eko-Okien na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu ruszyła testowa linia produkcyjna, z której wyjechało pierwsze okno. Na dobę w zakładzie produkowanych będzie 1500 sztuk. Zakład jest ogromny, sama hale mają 120 tys. metrów kwadratowych, co obrazowo daje nam około 20 boisk do piłki nożnej.

Produkcja pełną parą ruszy w kwietniu, na początek Eko-Okna szukają 500 pracowników, docelowo będzie ich 1000. Praca ma się odbywać na trzy zmiany. Ruszyła rekrutacja.

Na miejscu był starosta Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman wraz z zarządem powiatu, a także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu, który pośredniczy w rekrutacji. Po zakładzie oprowadził wszystkich dyrektor Adam Wajda. – Sami widzicie, że to nie tylko hala, ale także maszyny i przede wszystkim miejsca pracy, które czekają – mówił dyrektor. – Władze miasta i powiatu bardzo starały się, by stworzyć odpowiednią przestrzeń do tego typu inwestycji - podkreślił Adam Wajda.

- Otwarcie fabryki przyspieszy rozwój gospodarczy powiatu, cieszę się, że nasi mieszkańcy znajdą tu miejsca pracy, hale są ogromne i robią wrażenie, niech to będzie także zachęta dla kolejnych przedsiębiorców, że w Kędzierzynie-Koźlu warto inwestować i jest do tego dobry klimat – mówił starosta Paweł Masełko.

Zapraszamy na stronę internetową Eko-Okien TU

AL

eko1.jpeg

eko2.jpeg

eko3.jpeg

eko4.jpeg

eko5.jpeg

eko6.jpeg

eko7.jpeg

eko8.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera