Klub pacjenta z rozmachem w Kędzierzynie-Koźlu. Jeszcze więcej specjalistów oraz bezpłatnych badań w strefie zdrowia

W czwartek 22 lutego zapraszamy na Regionalny Klub Pacjenta, który odbędzie się w Domu Kultury „Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu (al. Jana Pawła II 27). Spotkanie to organizowane jest pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Prezydent Sabiny Nowosielskiej oraz Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Pawła Masełki. Potrwa od 10 do 14.00.

We wrześniu ubiegłego roku Fundacja "Z sercem do Pacjenta" zorganizowała w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym Centralny Klub Pacjenta. W wydarzeniu wzięło udział dwa tysiące osób. Sukces tej inicjatywy pokazał ogromne zainteresowanie edukacją zdrowotną w takiej formule. Zainspirowało to Fundację do organizacji regionalnych edycji spotkań. Za nami pierwszy z cyklu Regionalnych Klubów Pacjenta w Pile, w którym wzięło udział niemal 300 osób.

Już 22 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie w Kędzierzynie- Koźlu! Wstęp wolny.

W programie Klubu Pacjenta (bezpłatne spotkanie dla mieszkańców, w godzinach 10.00-14.00) zaplanowano liczne wykłady, rozmowy z ekspertami (kardiolog, dietetyk, psycholog, przeglądy lekowe) oraz badania, m.in.: EKG personalne, pomiar ciśnienia i cukru, badania przesiewowe migotania przedsionków i innych zaburzeń rytmu serca.

Partnerem wydarzenia jest wielospecjalistyczny szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu, który przygotował ciekawą ofertę badań dla mieszkańców. Poza tym oczywiście prelekcje specjalistów i darmowe konsultacje z lekarzami. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Warto być wtedy z nami!

al

kl.jpeg