Kamera on-line

Hotelarstwo na światowym poziomie

Na przełomie września i  października 2010 uczniowie kształcący się na kierunku technik hotelarstwa w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja odbywali praktyki szkolne w Polsce i po raz pierwszy w tym roku szkolnym praktyki zagraniczne na pokładzie 3-gwiazdkowych statków pasażerskich MPS RHEIN PRINZESSIN i REX RHENI.  Nasi uczniowie podnosili swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe
na stanowiskach housekeeping/restauracja/bar.

Uczniowie którzy zostali wybrani do odbywania praktyk zagranicznych musieli przejść przez ,,sito licznych testów i kwalifikacji’’ Oceniano między innym kompetencje językowe, podejście do przedmiotów zawodowych (oceny końcowe jak również odporność na stres, towarzyszący przy częstej zmianie stanowisk).
Spośród wszystkich uczniów klas IV technikum hotelarskiego wybrano ,,KILKU WSPANIAŁYCH" a w zasadzie ,,KILKA WSPANIAŁYCH DZIEWCZYN’’, które mogły zakosztować hotelarstwa na iście na światowym poziomie.
Przez miesiąc nasze uczennice mogły się poszczycić obsługą gości 3-gwiazdkowych pływających hoteli. Uczniowie byli podzieleni na grupy, ponieważ część z nich pływała na statkach niemieckojęzycznych a część na anglojęzycznych. Jest nam tym bardziej miło, iż otrzymując certyfikaty uczniowie, zostali pochwaleni za znakomite zaangażowanie we wszystkich wykonywanych czynnościach jak również profesjonalne podejście do wykonywanych czynności.
Dzięki bardzo dobrej postawie naszych uczniów ,,posypały się‘’ kolejne propozycje współpracy z zagranicznymi firmami m.in. Unity Line ,,Morskie podróże do Skandynawii’’.
 
 Podajemy linki:
·         www.unityline.pl
·         www.rhein-prinzessin.com
·         www.rexrhemi.nl
1ok.jpeg
2ok.jpeg
3ok.jpeg


 
×

Zapisz się do newslettera