Kamera on-line

Samorządowcy poparli postulaty rolników specjalną uchwałą

Podczas sesji radni Rady Powiatu poparli specjalną uchwałą apel rolników z naszego powiatu dotyczący kluczowych postulatów dla zapewnienia konkurencyjności unijnego – w tym – polskiego rolnictwa. Uchwała została przekazana najważniejszym osobom w państwie – prezesowi rady ministrów, prezydentowi, marszałkowi, ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi, a także posłom i senatorom z województwa opolskiego.

- W związku z podjęciem protestu w dniu 19 lutego 2024 roku przez rolników prowadzących gospodarstwa na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Rada Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego uznaje przedłożone postulaty za zasadne, kierując się interesem rolników, ochrony i rozwoju ich gospodarstw rolnych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Wśród głównych postulatów jest m.in. ograniczenie importu produktów rolnych z Ukrainy, likwidacja europejskiego zielonego ładu, bezcłowy import towarów rolnych z Ukrainy.

Przypomnijmy, 19 lutego rolnicy przez kilka godzin przemierzali ulice Kędzierzyna-Koźla i powiatu, by finalnie spotkać się z senatorem Beniaminem Godylą, starostą powiatu Pawłem Masełko, wicestarostą Józefem Gismanem, prezydent miasta Sabiną Nowosielską i wójtami gmin wiejskich naszego powiatu. Protestujący przedstawili swoje postulaty i postanowili przekazać je władzom krajowym za pośrednictwem samorządowców.

Pełna treść uchwały: PDFUchwała Rady Powiatu.pdf (579,16KB)

pro1.jpeg

pro2.jpeg

pro3.jpeg

pro4.jpeg

pro5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera