Ta wiedza przyda się im w dorosłym życiu

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych już za nami. W tym roku zmagania uczestników były niezwykle trudne, gdyż pytania konkursowe przygotowano w języku niemieckim. Odbył się w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Nagrody wręczyli wicestarosta Józef Gisman oraz dyrektor Agnieszka Kossakowska, którzy podkreślili, że zmagania konkursowe w tym roku stały na wysokim poziomie. Celem była promocja wiedzy o tych krajach, a przypomnijmy, że język niemiecki jest językiem urzędowym w takich państwach jak: Austria, Belgia, Niemcy, Liechtenstein, Luksemburg i Szwajcaria.

- Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i ich nauczycielom za staranne przygotowanie swoich podopiecznych – mówili.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Rada Rodziców. Konkurs z ramienia szkoły przygotowała nauczycielka języka niemieckiego - Katarzyna Sitnik.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

A oto zwycięzcy: