Kamera on-line

Powiat wojewódzkim liderem samorządowym

Podczas forum w Karpaczu poznano najaktywniejsze i najbardziej rozwojowe powiaty w kraju. To właśnie tam wyłaniane są dobre polskie samorządy, a ich przedstawiciele odbierają wyróżnienia w imieniu swoich mieszkańców. Powiat kędzierzyńsko-kozielskie zajął w tym prestiżowym rankingu 7. miejsce w Polsce. Pozostajemy też liderem województwa opolskiego w kategorii do 120 tysięcy mieszkańców, zajmując pierwsze miejsce na Opolszczyźnie. Ranking prowadzony jest bezpłatnie.

Statuetkę odebrali starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman.

– Bardzo się cieszymy, że możemy sprawdzać się na tle innych, cieszy nas zewnętrzna całoroczna ocena za 2023 rok, wciąż wiele jeszcze do zrobienia, ale jak się okazuje, w porównaniu z innymi samorządami w kraju, wypadamy w rankingu nieźle, a wyróżnienie, które odebraliśmy w imieniu mieszkańców powiatu dopinguje nas wszystkich, dziękujemy pracownikom starostwa powiatowego i podległych jednostek, bo to oni każdego dnia wykonują wiele zadań związanych z naszym funkcjonowaniem – mówili starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman tuż po odebraniu wyróżnienia w Karpaczu.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco w trybie online. Trwa przez cały rok, a eksperci szczegółowo oceniają powiaty w niemal wszystkich dziedzinach, którymi zarządzają.

W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci Związku Powiatów Polskich przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak:

Rozwój i fundusze.

Polityka społeczne i zdrowotna.

Edukacja, kultura i sport.

Samorząd na rzecz mieszkańców.

Działania krajowe i międzynarodowe.

Działania ekoenergetyczne i proekologiczne.

Działania promocyjne.

Podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich zebrani delegaci przyjęli stanowiska w sprawach najbardziej istotnych dla samorządu powiatowego.

Z treścią stanowisk można zapoznać się TU

Patronat nad Ogólnopolskim Rankingiem Powiatów i Miast na prawach powiatu sprawują:

  • Dziennik Warto Wiedzieć – www.wartowiedziec.pl
  • Prawo.pl - portal informacyjny
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska
  • Magazyn Gospodarczy Rynek Inwestycji
  • SAS - Serwis Administracyjno-Samorządowy

woj5.jpeg

woj8.jpeg

woj9.jpeg

woj3.jpeg

woj4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera