Kozielska neurologia zawiesiła przyjęcia pacjentów

Od poniedziałku 15 kwietnia Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. Jest to spowodowane odpływem lekarzy specjalistów.

Jak przekazał szpital, istotna część lekarzy zdecydowała o zakończeniu pracy na oddziale z powodu dużego obciążenia pracą oraz propozycjami ofert pracy, min. w poradniach. Praca w poradniach nie wiąże się dla lekarzy z koniecznością pełnienia dyżurów medycznych oraz jest znacznie bardziej atrakcyjna finansowo. Ponadto część personelu lekarskiego jest długotrwale nieobecna z powodu choroby lub rodzicielstwa.

Wszyscy pacjenci obecnie przebywający w oddziale otrzymają pełną pomoc medyczną w zakresie diagnostyki i terapii do czasu zakończenia leczenia.

szpital foto kozle.jpeg