Kamera on-line

Opolska Kurator Oświaty wręczyła tarcze jakości czterem szkołom z naszego powiatu

Cztery tarcze jakości dla naszych szkół w rankingu Perspektyw. W kozielskiej „Budowlance” podczas konferencji dla pracodawców najlepszym szkołom gratulowali: Opolska Kurator Oświaty Joanna Raźniewska, wicekurator Marek Leśniak oraz starosta Paweł Masełko.

- Serdecznie gratuluję wszystkim szkołom z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, które zostały nagrodzone w rankingu. Dzisiejszy temat konferencji jest bardzo istotny, w naszej edukacji musimy zwracać uwagę na umiejętność współpracy, krytycznego myślenia, analizowania informacji, pracy w zespole, pracy w sytuacjach kryzysowych, to są kompetencje, które powinna zdobywać nasza młodzież, one będą nam potrzebne przez całe życie, niezależnie od zawodu – podkreśliła kurator Joanna Raźniewska.

Starosta Paweł Masełko zaznaczył, że współczesna edukacja nie może dziś działać w oderwaniu od rynku pracy. – To jest to na co my w samorządzie zwracamy szczególną uwagę i staramy się budować jak najlepszą sieć partnerstw – mówił starosta, który przy okazji konferencji o doradztwie zawodowym gratulował szkołom ponadpodstawowym. – Cieszę się, że jesteśmy co roku w rankingu, który jest dla wszystkich swoistym barometrem, wskazuje pewne parametry dla uczniów i rodziców, którzy stoją przed ważną decyzją, jaką szkołę wybrać – dodał Paweł Masełko.

W gronie najlepszych placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie znalazły się: II Liceum Ogólnokształcące z Kędzierzyna, I Liceum Ogólnokształcące z Koźla, Zespół Szkół nr 3 ze Sławięcic oraz gospodarz konferencji - Zespół Szkół nr 1. Wysokiego poziomu nauczania gratulowano także Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Azotów oraz Zespołowi Szkół Żeglugi Śródlądowej.

al

tarcze.jpeg

tarcze2.jpeg

tarcze3.jpeg

tarcze4.jpeg

tarcze5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera