Kamera on-line

Liga zawodowców i finał olimpiady centralnej w Nisku dla kędzierzynian

Wojciech Kurkowski z klasy III technik mechatronik Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu (na trzecim zdjęciu) zdobył drugie miejsce w III finale Ligi Zawodowców z branży elektroniczno-mechatronicznej, którego organizatorem było Opolskie Centrum Edukacji w Opolu. Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności zawodowe uczniów techników z województwa opolskiego. Ze 158 uczniów z całego województwa opolskiego, rozwiązujących test eliminacyjny dla zawodów technik mechatronik i technik automatyk, do finału zakwalifikowało się sześciu najlepszych.

W finale spotkało się 6 uczniów, reprezentujących ZSE Opole,  ZS nr 2 CKU Kluczbork i ZSTiO K-Koźle. W pracowni mechatronicznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących uczniowie zmierzyli się z zadaniem praktycznym, mieli zaprojektować i wykonać układ sterowania drzwiami sklepowymi jednego kierunku ruchu pieszych. Zwyciężył Mateusz Hadasz z ZSE Opole przed Wojciechem Kurkowskim z  ZSTiO K-Koźle.  Na trzecim miejscu ulokował się Adam Kubon z ZSE Opole. Nagrody i dyplomy zostały wręczone 5 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, podczas uroczystej gali podsumowującej III Ligę Zawodowców. Opiekunem Wojtka był mgr inż. Krzysztof Popiela.

Sukces na olimpiadzie centralnej w Nisku

Kamil Kusze – uczeń klasy IV technik mechatronik (na ostatnim zdjęciu) uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, która została rozegrana w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, w woj. podkarpackim. Kamil wykazał się świetną znajomością historii wynalazków oraz ich twórców, ustawą Prawo Własności Przemysłowej oraz umiejętnością wykonywania i zgłaszania projektów wynalazczych. Uzyskanie tytułu finalisty oznacza  wynik 100 % i zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Organizatorem Olimpiady był Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Opiekunem Kamila była mgr inż. Eliza Baron. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Azotów to szkoła prowadzona przez powiat.

Oprac. al

liga1.jpeg

liga2.jpeg

liga3.jpeg

liga4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera