Kamera on-line

Brajan Magosz z II LO z indeksem na uczelnię medyczną

Gratulacje dla Brajana Magosza z II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, który na Uniwersytet Warszawski został laureatem olimpiady biologicznej.

Finał zawodów centralnych odbył się 23 kwietnia i składał się z zadań praktycznych, egzaminu pisemnego i ustnej obrony pracy badawczej przed Komisją Egzaminacyjną. Brajan znalazł się w gronie najlepszych w kraju.

Tytuł laureata pozwala Brajanowi na uzyskanie wyniku 100% z matury rozszerzonej z biologii bez konieczności podchodzenia do egzaminu.

Brajan już w klasie pierwszej wystartował w XXXVII edycji Olimpiady Ekologicznej, zajął I miejsce na etapie okręgowym oraz uzyskał tytuł finalisty na etapie centralnym. W tym samym roku został Laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego - Prymus Opolszczyzny. W klasie III, jako jedyny uczeń w szkole,  zdecydował się na udział w Olimpiadzie Biologicznej.

Przygotowania obejmowały pracę badawczą oraz naukę do testu teoretycznego oraz części praktycznej sprawdzającej umiejętności uczestnika z wybranych działów biologii. Brajan dzięki swojej konsekwencji i pracowitości uzyskał tytuł laureata 53 Olimpiady Biologicznej oraz indeks na kierunek medyczny wybranej uczelni w kraju.

Oprac. al

bra1.jpeg

bra2.jpeg

bra3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera