Kamera on-line

Święto Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków poza granicami

Uroczystość odbyła się przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Wzięli w niej udział wszyscy szefowie służb mundurowych.

- Służby mundurowe w naszym powiecie zawsze trzymały się razem, i tak jest też dziś. To wyraz tego, że na co dzień wszyscy ze sobą dobrze współpracują. A to bardzo istotne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, by ta współpraca była jak najlepsza. My wiemy, co mamy robić, ale musimy mieć także poczucie, że władze lokalne są z nami i zawsze możemy na nie liczyć, i tak było przez ostatnie lata, dziękujemy panie starosto w imieniu nas wszystkich – mówił zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Piotr Dudek.

Starosta Paweł Masełko mówił, że flaga narodowa towarzyszy wszystkim służbom w najważniejszych momentach. – Dla strażaków zawsze była symbolem szczególnym, towarzyszyła w doniosłych uroczystościach, była i jest wyrazem dumy i odpowiedzialności. Są takie zawody, od których wymaga się więcej, które wymagają od nas wyjątkowego zaangażowania, umiejętności i odwagi. Nie każdy ma takie predyspozycje i nie każdy może pełnić taką misję, dziękuję wam strażacy i dziękuję też waszym rodzinom – podkreślił Paweł Masełko.

Mł. bryg. Szymon Jędrzejas, komendant powiatowy PSP zaznaczył, że dziś wspólnie oddajemy hołd naszym narodowym barwom i przypominamy sobie o wartościach, które one symbolizują. - Niech ten dzień będzie dla nas przypomnieniem o tym, co w naszej Ojczyźnie najcenniejsze i przypomnieniem tych, którzy o nią przez wieki walczyli - mówił komendant PSP.

Przed komendą uroczyście podniesiono flagę narodową, zabrzmiał też hymn państwowy.

AL

f1.jpeg

f2.jpeg

f3.jpeg

f4.jpeg

f5.jpeg

f6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera