Kamera on-line

Kędzierzyn-Koźle ma swojego posła, a powiat nowego starostę

Artur Maruszczak nowym starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wicestarostą Józef Gisman, a członkami zarządu powiatu Joanna Hariasz, Stanisław Węgrzyn i Marian Wojciechowski. Przewodniczącym Rady Powiatu Piotr Jahn, a jego zastępcami Danuta Wróbel i Jadwiga Mroczko.

Po blisko 9 latach Kędzierzyn-Koźle będzie miał swojego posła, mandat ten obejmie Paweł Masełko. – Powiat jest przygotowany do tego, by inwestować, by się rozwijać. Dziś mogę to już oficjalnie potwierdzić, że przyjmuję mandat po zmarłym pośle Rajmundzie Millerze. Najprawdopodobniej w najbliższy piątek złożę ślubowanie. Moja współpraca z samorządowcami z naszego powiatu i regionu będzie mocno nastawiona na rozwój. Znam samorząd, wiem jakie są jego bolączki – mówił Paweł Masełko, który po sesji na placu Wolności symbolicznie przekazał władze nowemu sternikowi powiatu.

- Będę starał się kontynuować te działania, które rozpoczął Paweł Masełko. Kiedy pracowałem w mieście to zawsze mówiłem, że jak dziury to na pewno drogi powiatowe, miałem taką wymówkę, teraz to ja będę ich pilnował – mówił humorystycznie Artur Maruszczak i dodał, że ze spraw pilnych jest kwestia szpitala i to z pewnością jeden z priorytetów. – Mamy prezydenta, starostę, a teraz jeszcze posła, myślę, że ta grupa ludzi wspólnie jest w stanie zrobić dużo dobrego dla naszego miasta i powiatu – zaznaczył nowy starosta.

Artur Maruszczak to doświadczony samorządowiec, przez ostatnie lata zastępca prezydenta miasta nadzorujący najważniejsze miejskie inwestycje. Jemu, jak również nowemu posłowi gratulowała prezydent Sabina Nowosielska. Co mówiono można posłuchać na Facebooku powiatu, gdzie relacjonowaliśmy to wydarzenie.

Na ten temat Radio Park TU

O wydarzeniu Radio Opole TU

AL

new1.jpeg

new8.jpeg

new2.jpeg

new3.jpeg

new4.jpeg

new5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera