Kamera on-line

Szósty klub pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem w roli głównej farmacja

Z okazji Międzynarodowego Dnia Farmaceuty sporo o lekach, leczeniu i profilaktyce! Razem z Fundacja "Z sercem do Pacjenta" i American Heart of Poland Klub Pacjenta w Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu poświęcony był farmacji.

Przy okazji można było zrobić sobie podstawowe badania i podpytać farmaceutów o wiele spraw. Chętnych nie brakowało.

- To dobra okazja, by pomówić o tym, jak działają leki, szczególnie teraz kiedy wiele z nich jest bez recepty, cieszę się, że poza praktycznymi informacjami możemy skorzystać z badań. Podczas klubów udało nam się przebadać wspólnie setki osób. Chciałbym też podkreślić, że stawiamy tu na edukację w czasach kiedy zalewa nas potok informacji, tu informacje mamy z pierwszej ręki i są one sprawdzone - mówił Artur Maruszczak - Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski.

Jak przygotować się na pobyt w szpitalu? Na to pytanie odpowiadały mgr farm. Kamila Urbańczyk, prezes Polskie Towarzystwo Farmacji Klinicznej oraz dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec, dyrektor ds. farmacji, American Heart of Poland. W programie znalazł się także wykład na temat interakcji międzylekowych mgr farm. Magdaleny Nowak.

Poza tym rozmowy z farmaceutami podczas przeglądu lekowego, specjalistami, bezpłatne pomiary ciśnienia, poziomu cukru i stoisko edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Był to już szósty klub pacjenta, w który włączyły się oba samorządy - miejski i powiatowy.

Wideorelację można zobaczyć na Facebooku powiatu. Relacji możecie posłuchać w Radiu Opole a także zobaczyć na portalu KK24.pl.

AL

k1.jpeg

k2.jpeg

k3.jpeg

k4.jpeg

k5.jpeg

k6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera