Kamera on-line

Nowość na kozielskiej okulistyce. To urządzenie ma tylko nasz szpital

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej dzięki hojności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) otrzymał innowacyjne narzędzie do wykonywania badań elektrofizjologicznych.

Elektrofizjologia, jako gałąź okulistyki, stanowiła dotąd wyzwanie ze względu na swoją złożoność. Jednak zdecydowana postawa szpitala zaowocowała pozyskaniem urządzenia RETeval, które umożliwia szybką, bezbolesną i precyzyjną diagnozę chorób siatkówki i nerwów wzrokowych, zapewniając pacjentom z Opolszczyzny łatwy dostęp do zaawansowanej diagnostyki na miejscu. Dotychczas pacjenci z naszego regionu byli kierowani do Kliniki w Katowicach.

RETeval oferuje badania elektroretinograficzne (ERG) oraz badania wzrokowych potencjałów wywołanych (VEP/WPW), umożliwiając diagnozę i ocenę leczenia chorób siatkówki, nerwów wzrokowych oraz drogi wzrokowej. Urządzenie umożliwia wykrycie jaskry we wczesnym stadium, zanim pojawią się jakiekolwiek widoczne zmiany w innych badaniach tzw. jaskra preperymetryczna (badanie reakcji fotopowej negatywnej PhNR).

Co wyróżnia RETeval spośród innych urządzeń to jego przenośny charakter oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, które eliminują stres związany z badaniem dla pacjenta, szczególnie dla dzieci. Badanie jest bezbolesne i możliwe nawet bez podawania kropli rozszerzających źrenice, co jest dodatkowym atutem ułatwiającym pacjentom szybki powrót do codziennych czynności.

Podstawowe wskazania do badań elektrofizjologicznych obejmują nagłe zaburzenia wzroku, zmiany w polu widzenia, ocenę chorób neurologicznych, podejrzenia wrodzonych chorób siatkówki, ocenę przed operacją zaćmy czy witrektomią, a także wykrywanie chorób w stadiach przedklinicznych.

Wszystkie te innowacje z RETeval mają na celu zapewnienie pacjentom szybkiej, precyzyjnej i bezpiecznej diagnozy, co z kolei prowadzi do lepszego planowania terapii i poprawy jakości życia.

Szpital nieustannie podnosi jakość swoich usług, a wprowadzenie RETeval jest kolejnym krokiem ku nowoczesnej i kompleksowej opiece okulistycznej dla mieszkańców regionu.

Oprac. al

new1.png

ne2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera