Kamera on-line

Pieniądze z marszałkowskiej inicjatywy sołeckiej zmieniają gminy wiejskie powiatu

W sumie pięć gmin z 26 sołectw otrzymało dofinansowanie wielu przedsięwzięć. Wartość wszystkich opiewa na 233 tys. zł. Umowy z gminami podpisano w starostwie powiatowym.

- To druga edycja marszałkowskiej inicjatywy sołeckiej, gdzie zwiększyliśmy kwotę dofinansowania z pięciu na 6,5 tys. zł. To są pieniądze, które nie są obwarowane żadnymi kryteriami, można zrealizować dzięki nim takie zadanie, którego nie dałoby się zrobić z funduszy europejskich. Wiem, że sołtysi czekają na te pieniądze – mówił marszałek Andrzej Buła.

- Chcielibyśmy tych pieniędzy więcej, ale nasze możliwości są ograniczone, mamy podwyżkę w tym roku, w kolejnych latach mam nadzieję będziemy je podnosić. Cieszę się, że możemy wspierać inicjatywy na terenach wiejskich, to bardzo istotne – zaznaczył Robert Węgrzyn, członek zarządu województwa opolskiego.

- Ani jedna złotówka nie zostanie zmarnowana, a w wśród projektów są remonty chodników, doposażenia placów zabaw, świetlic, wykonanie oświetleń czy remonty dachów. Ale będą także imprezy, jak choćby obchody 750-lecia sołectwa Dziergowice – mówił starosta Artur Maruszczak i dodał, że takie właśnie inicjatywy zmieniają otoczenie w sołectwach naszego powiatu. - Cieszę się, że mamy wśród mieszkańców gmin wiejskich wielu prawdziwych społeczników, którzy dostrzegają to, co ważne. Gratulacje dla was.

Umowy podpisali wójtowie poszczególnych gmin wraz ze skarbnikami samorządów w obecności sołtysów, rekordzistą jest gmina Pawłowiczki, która zrealizuje 8 zadań za 62 tys. zł.

Wideo na Facebooku powiatu.

AL

wie1.jpeg

wie2.jpeg

wie3.jpeg

wie4.jpeg

wie5.jpeg

wie6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera