Kamera on-line

"Zobaczyć więcej". Terapeuci, uczniowie, rodzice na konferencji w Zespole Szkół Specjalnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się dziesiąta już konferencja  z cyklu „Słodko-Gorzki Świat Osób Niepełnosprawnych”.  W tym roku pod hasłem: „Zobaczyć więcej”. 

Współorganizatorem konferencji był powiat kędzierzyńsko-kozielski pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty. Konferencję otworzyli dyrektor Krystyna Gielas oraz wicestarosta Józef Gisman.

- Jesteśmy na konferencji, która porusza bardzo ważne tematy, szkoła i jej terapeuci pokazują, że w każdym uczniu, mimo ograniczeń, udaje się odnaleźć talent albo pasję, którą potem nasi uczniowie z powodzeniem rozwijają na wielu polach, na przykład sportowych i my się bardzo cieszymy z waszych sukcesów. Dziękuję wszystkim nauczycielom, terapeutom, wychowawcom i wam za to, że macie mnóstwo zapału i co rusz przełamujecie nowe bariery – mówił wicestarosta Józef Gisman.   

O tym jakie efekty przynosi obserwacja ucznia i wykorzystanie jego mocnych stron oraz o tym, co niewidoczne w relacjach można było posłuchać podczas prelekcji psycholog Anny Soboty-Krawczyk oraz prezentacji dobrych praktyk szkolnych. Głos zabrali też sami uczniowie  w symbolicznym i pełnym  refleksji przedstawieniu „Widzę cię…”.

Uczestnicy konferencji poznali metody pracy z uczniami mającymi trudności w komunikacji oraz metody wspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dużym zainteresowaniem rodziców jak zawsze cieszyły się zajęcia otwarte i możliwość rozmowy z nauczycielami oraz terapeutami podczas dnia otwartego, który połączony został z konferencją.

AL

konfa1.jpeg

konfa2.jpeg

konfa3.jpeg

konfa4.jpeg

konfa5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera