Kamera on-line

Rewitalizacja kozielskiej wyspy zakończona

Logo rewitalizacja z tekstem.jpeg
Zgodnie z założeniami zakończono rewitalizację kozielskiej wyspy obok przystani „Szkwał”, w ramach projektu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego pt. „Strefa rekreacji osiedla Stare Miasto – rewitalizacja Wyspy w Kędzierzynie-Koźlu”, współfinansowanego w ramach Działania 10.02.00 – Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Zorganizowano strefę rekreacji dla społeczności poprzez montaż siłowni plenerowej, utworzenie boiska do siatkówki oraz stworzono lokalną plażę. Przeprowadzono niezbędne remonty w dwóch zabytkowych budynkach, które będą wykorzystywane również przez organizacje pozarządowe oraz wybudowano scenę plenerową na występy okolicznościowe. Cała infrastruktura została dostosowana do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkie prace rewitalizacyjne przeprowadziła firma „K+D Budownictwo sp. z o.o.” z Kędzierzyna-Koźla.

Rewitalizacja kozielskiej wyspy była jedną z części zadania inwestycyjnego Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego – druga część projektu obejmowała rewitalizację nieużytkowanego skrzydła budynku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu na internat dla uczniów tej szkoły, gdzie powstało 31 dwuosobowych w pełni wyposażonych pokoi z łazienkami. Wszystkie prace rewitalizacyjne w internacie przeprowadziła Firma Wielobranżowa Budownictwo Produkcja Handel „RAJBUD” z Leśnicy.

Dofinansowanie wszystkich działań w projekcie z funduszy europejskich wynosiło 3 218 528,42 PLN.

Rewitalizacja kozielskiej wyspy 1.jpeg
Rewitalizacja kozielskiej wyspy 2.jpeg
Rewitalizacja kozielskiej wyspy 3.jpeg
Rewitalizacja kozielskiej wyspy 4.jpeg
Rewitalizacja kozielskiej wyspy 5.jpeg
Rewitalizacja kozielskiej wyspy 6.jpeg
Rewitalizacja kozielskiej wyspy 7.jpeg
Wyspa-tablica promocyjna.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera