Kamera on-line

Szpital gotowy do nadbudowy. W miejsce pediatrii ZOL.

Jarosław Kończyło mówi na antenie Radia Park, że Zakład Opiekuńczo-Leczniczy miałby być uzupełnieniem oddziału geriatrii i funkcjonować w budynku pediatrii, gdy ta trafi docelowo do głównego budynku. - Szacujemy, że w tej lokalizacji potrafilibyśmy zrobić taki oddział na 40-50 łóżek. Możliwe, że musielibyśmy tą lokalizację rozbudować. Potrzebujemy około 18 mln zł na to, żeby móc ten projekt zrealizować - mówi dr Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Pomysł, podobnie jak sama rozbudowa głównej siedziby szacowana na 70 mln zł, został zgłoszony do programu transformacji, który zawierać będzie rekomendowane kierunki działań z mapy potrzeb zdrowotnych. - Transformacja ochrony zdrowia to jest również pomysł wraz z naszym szpitalem, który miałby się nadbudować i w którym miałyby się znaleźć wszystkie oddziały szpitalne. To jest pomysł, by sięgnąć po środki z Krajowego Programu Odbudowy - mówi Kończyło.

Dyrektor kędzierzyńsko-kozielskiego SP ZOZ-u liczy, że przy ocenie projektów wzięte zostanie pod uwagę to, iż lecznica nie jest wyłącznie szpitalem w wymiarze powiatowym, a druga po Opolu placówką wielospecjalistyczną. 

Więcej na antenie Radia Park TU

Na ten temat w obszernym wywiadzie mówił także starosta Artur Maruszczak TU

sz.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera