Kamera on-line

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz XIX!

Zagrają dla urologii i nefrologii dziecięcej

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wspiera Jurka Owsiaka i jego orkiestrę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (9.01.2011 r.) tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 r. zagra dla urologii i nefrologii dziecięcej.

Dlaczego urologia i nefrologia?
 - Zależy nam na tym, by wcześniej wykrywać wady układu moczowego u dzieci z możliwością wczesnego rozpoczęcia leczenia i interwencji urologicznej. To bardzo ważne, bo wczesne rozpoznanie może w sposób decydujący wpływać na dalsze losy dzieci, a później osób dorosłych - mówi doc. dr hab. n med. Sylwester Prokurat.
W przypadku stwierdzenia wady rozwojowej układu moczowego u małego pacjenta konieczna jest dalsza diagnostyka, w tym badania czynności pęcherza moczowego oraz wczesne leczenie z wykorzystaniem precyzyjnego sprzętu urologicznego, bo dotyczy to między innymi dzieci w okresie noworodkowym i niemowlęcym.
Innym, bardzo ważnym problemem w zakresie ratowania dzieci z niewydolnością nerek jest narastająca częstość występowania ostrego uszkodzenia nerek. W miarę postępu medycyny, prowadzenia szeregu trudnych, ale koniecznych zabiegów takich jak transplantacje szpiku, wątroby lub serca, wzrasta liczba dzieci ze stwierdzaną ostrą niewydolnością nerek.
Dlatego właśnie w tej chwili bardzo ważna jest wzajemna współpraca nefrologii, urologii i intensywnej terapii.
Wielka Orkiestra postanowiła wesprzeć ten dział medycyny dziecięcej. To będzie możliwe dzięki Wam!
Sztab główny WOŚP będzie się mieścił w Domu Kultury „Chemik”, tam również odbędą się imprezy, które zasilą konto orkiestry.
·         od 8. 00 - kwesta uliczna
Dom Kultury „Chemik”:
·         14.30 - loteria fantowa
·         15.00 - prezentacje kół i sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury: teatr, taniec, muzyka….
·         18.00 - „Granie od serca” w Galerii Sztuk Wszelakich – koncert w wykonaniu wokalistów i muzyków z Kędzierzyna-Koźla
·         20.00 - światełko do nieba – parking przed D.K. „Chemik”
Pub „Pod Lwami”, Koźle, ul. Piastowska:
·         8 stycznia, godz. 20.00 - bal karnawałowy z karaoke
·         9 stycznia, godz. 12.00 – turniej bilardowy
 2.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera