Kamera on-line

Zbigniew Peczkis odszedł na emeryturę

Podziękowania i kwiaty z rąk Zarządu Powiatu

Jeden z najbardziej zasłużonych nauczycieli w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odszedł na emeryturę. Pracował przez 41 lat. Zbigniew Peczkis podczas dzisiejszego(13.01) posiedzenia zarządu powiatu odebrał kwiaty i podziękowania.
- Wraz z przejściem na emeryturę kończy się pewien etap naszej codzienności. Jest to chwila znamienna, szczególnie zaś dla osób opuszczających placówkę bliską ich sercu. W imieniu Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego oraz własnym gorąco dziękuję za pracę i zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu. Wkład pana jako wieloletniego nauczyciela i zarazem dyrektora placówki w kreowanie nowej postawy młodzieży jest nieoceniony, kształtuje on bowiem nie tylko poziom wiedzy i umiejętności, ale także osobowość młodego człowieka – powiedział starosta Józef Gisman.
- W dniu, w którym przechodzi pan na emeryturę, życzę wszystkiego, co najlepsze, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Życzę także wielu radosnych chwil spędzonych z bliskimi, którym można teraz poświęcić więcej czasu – dodała wicestarosta Małgorzata Tudaj.
Przez lata wychował i wykształcił tysiące absolwentów. – Pracowałem w gronie wspaniałych ludzi, mądrych i życzliwych, za co z całego serca dziękuję – podsumował Zbigniew Peczkis. Co do planów mówi krótko – będę miał dużo więcej czasu dla rodziny, z czego się ogromnie cieszę. Poza tym uwielbiam gotować, czasem więc coś upiekę i przyniosę skosztować – śmieje się były dyrektor „Budowlanki”.
Na koniec dodajmy, że Zbigniew Peczkis uczył m.in. obecnego starostę Józefa Gismana oraz byłego wicestarostę Andrzeja Krebsa. Pełniącą obowiązki dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu została Urszula Więcek.
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
5.jpeg

4.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera