Roczne stypendium w Japonii dla młodych urzędników
Roczne stypendium oferuje rząd Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej z różnych krajów świata tzw. Young Leaders’ Program (YLP). Inicjatywa wdrożona przez japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) kierowana jest do młodych (poniżej 40 roku życia) obiecujących pracowników administracji samorządowej (z minimum trzyletnim doświadczeniem zawodowym w administracji).
Wszelkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa w programie oraz dokumentów do złożenia zawarte są w instrukcji.
Kilka uwag dot. składanych dokumentów:
- Application Guidelines Japanese Government Scholarship For 2025 - opis programu i instrukcje dla kandydatów wraz z listą dokumentów do złożenia.
Formularze w miarę możliwości należy wypełniać na komputerze, a w przypadku wypełniania ręcznego – wyraźnie, drukowanymi literami.
Certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego jest bezwzględnie wymagany. Kandydaci posiadający certyfikat znajomości języka wystawiony przez KSAP proszeni są o uzyskanie jednego z międzynarodowo uznawanych dokumentów. Ukończenie filologii angielskiej jest niewystarczające do potwierdzenia znajomości języka, konieczny jest certyfikat. Okoliczności uprawniające do zwolnienia z obowiązku przedstawienia certyfikatu wymienione są w instrukcji. Strona japońska wymaga, aby certyfikat znajomości języka angielskiego był uzyskany w przeciągu ostatnich 2 lat. Dlatego też osoby, które uzyskały certyfikat wcześniej, są proszone o ponowne podejście do egzaminów i uzyskanie certyfikatu. W przypadku niemożności przedłożenia certyfikatu w pierwszym terminie, istnieje możliwość dostarczenia go bezpośrednio do Ambasady Japonii do 29 października br.
Wyciąg ocen oraz zaświadczenie o ukończeniu studiów uzyskane w dziekanacie również będą honorowane, o ile spełniają warunki podane w instrukcji. Nie jest konieczne przedstawianie oryginalnego dyplomu oraz suplementu.
Uwierzytelniania dyplomu/wyciągu ocen itp. powinna dokonać uczelnia wystawiająca dokument. W instrukcji jest napisane, by wyciągi ocen oraz dyplomy/zaświadczenia o ukończeniu studiów były złożone w zamkniętej kopercie z logo uniwersytetu. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku kandydaci proszeni są o konsultację w tym zakresie z Ambasadą Japonii. Strona japońska nie honoruje kopii dyplomu/zaświadczenia/wyciągu ocen poświadczonej przez notariusza.
- Application For Japanese Government Scholarship - formularz aplikacyjny.
- Health Certificate - karta badań lekarskich.
Badania mogą być wykonane w dowolnej placówce służby zdrowia, zarówno publicznej, jak i prywatnej. - Essay Questions – pytania do eseju.
Do napisania są dwa eseje: jeden o objętości 3 stron w dowolnym formacie; drugi to odpowiedzi na pytania w powyższym formularzu. - Recommendation Form - formularz listów polecających od przełożonych.
Listy powinny być dwa, w tym przynajmniej jeden od bezpośredniego przełożonego.
WAŻNE – dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do aplikacji:
- List motywacyjny, który wyjaśni, co skłoniło kandydata do udziału w YLP, przedstawi jego oczekiwania, aspiracje i plany na przyszłość; w liście należy zawrzeć informacje o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym – w jednym egzemplarzu w języku polskim.
- Oświadczenie - w dwóch egzemplarzach.
Wszystkie wymagane dokumenty przygotowane w języku angielskim oraz ponumerowane zgodnie z instrukcją i posegregowane w oddzielne zestawy powinny zostać dostarczone przez organizacje samorządowe do Zespołu KWRiST (ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa) do 23 września br. (decyduje data wpływu). Niekompletne dokumenty aplikacyjne, bez wymaganych podpisów, rekomendacji organizacji samorządowej itp. nie będą rozpatrywane i zostaną odesłane kandydatom.
Szczegóły i formularze aplikacyjne TU
Opublikował: Adam Lecibil Data publikacji: 13-08-2024 08:41
Modyfikował: Adam Lecibil Data modyfikacji: 13-08-2024 08:46
Modyfikował: Adam Lecibil Data modyfikacji: 13-08-2024 08:46