Kamera on-line

Obchody świąt i uroczystości państwowych

Spotkanie organizacyjne

 
W sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu starosta Józef Gisman oraz wicestarosta Małgorzata Tudaj spotkali się z przedstawicielami organizacji społecznych, związków kombatanckich oraz szkół. Celem spotkania było ustalenie porządku i organizacji obchodów świąt i uroczystości państwowych w 2011 roku. Zespół Szkół nr 1 reprezentowała p.o. dyrektora Urszula Więcek. Przypomnijmy, że kozielska placówka jest szkolnym koordynatorem wojewódzkim obchodów 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Uroczystości z tym związane zaplanowano na 14 kwietnia. Wtedy też w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu odbyć się ma uroczysta akademia z udziałem władz i mieszkańców powiatu. Oprócz tego organizowane będą różnego rodzaju konkursy związane z tematyką powstańczą. Współorganizatorem uroczystości jest orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, która przygotowuje występ na tę okazję.
Kolejne uroczystości zaplanowane na ten rok przedstawiają się następująco:
2 maja – Święto Flagi – Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Koźlu.
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja – msza w kościele p.w. św. Mikołaja - Park Pojednania.
1 września – rocznica wybuchu II Wojny Światowej – Park Pojednania.
17 września – rocznica agresji sowieckiej na Polskę – msza w kościele p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła - pomnik na os. Piastów.
11 listopada – Święto Niepodległości – msza w kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śl. - Zespół Szkół Żeglugi.
Zapraszamy również na stronę internetową Zespołu Szkół nr 1, gdzie w specjalnie utworzonej zakładce znajdziemy informację dotyczące obchodów 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego www.zs1.edu.pl
1.jpeg
2.jpeg
4.jpeg
3.jpeg 
×

Zapisz się do newslettera