Kamera on-line

Dostali swój pierwszy mundur

Ślubowanie klasy policyjnej

 
 
Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Małgorzata Tudaj, członkowie zarządu – Gabriela Tomik, Jerzy Pałys oraz Józef Szymański a także wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel wzięli udział w ślubowaniu klasy policyjnej funkcjonującej w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Uroczystość była sporym wydarzeniem nie tylko dla uczniów tego pionierskiego kierunku ale również ich nauczycieli, opiekunów i rodziców. – Nasz powiat jest kuźnią kadr dla policji w województwie. Mamy komendanta policji z Opola, mamy komendanta w Głubczycach, Strzelcach Opolskich i Krapkowicach. Pomysł na stworzenie klasy policyjnej, na który wpadł dyrektor tutejszej placówki jest doskonały i tego pomysłu gratuluję – powiedziała Małgorzata Tudaj.
 
W ciepłych słowach wypowiedziała się także wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel. – To świetny kierunek i mam nadzieję, że wielu z was zostanie w przyszłości policjantami. Przed wami jednak wiele godzin nauki i pracy, życzę więc samych sukcesów – powiedziała.
 
Podczas uroczystości młodzi adepci sztuki policyjnej złożyli uroczyste ślubowanie. Starszym koleżankom i kolegom za-ca komendanta policji Jacek Żarowski oraz dyrektor zespołu szkół Adam Kania wręczył mianowania na wyższe stopnie. Na koniec uczniowie zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny, który dopełnił pokaz szkoły sztuk walki z Gliwic.
 
Zobacz film:
 
 

1.jpeg

7.jpeg

9.jpeg

2.jpeg

6.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

8.jpeg
  

  

 
 

 

 

×

Zapisz się do newslettera