Kamera on-line

Wspólnie „Budujemy Sportową Polskę”

Powiat przystąpił do ogólnopolskiego programu

 
Dzięki znaczącym nakładom finansowym samorządów i budżetu państwa, powstaje coraz więcej nowoczesnych, ogólnodostępnych obiektów sportowych. To ważny krok na drodze do likwidacji różnic dzielących Polskę od Europy. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski może pochwalić się sporym zaangażowaniem w tej dziedzinie. Dlatego kontynuując dotychczasowe działania Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Budujemy Sportową Polskę”. Obecnie program zrzesza około setki samorządów, które zdecydowały się na członkostwo.
 
- Chcemy pokazywać i promować w Polsce i Europie, te miasta, gminy i powiaty oraz ich przedstawicieli, którzy wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży – mówi prezes zarządu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej Marek Zdziebłowski.
 
Nie bez znaczenia jest tu duże zaangażowanie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
 
- Od lat jednym z naszych priorytetów jest rozbudowa infrastruktury sportowej. Przede wszystkim jednak budujemy obiekty sportowe z myślą o niepełnosprawnych. Chcemy tworzyć otwarte i nowoczesne społeczeństwo europejskie – zaznacza starosta powiatu Józef Gisman.  
 
Budując sportową Polskę, stajemy się częścią nowoczesnej Europy. Uroczysta inauguracja programu, do którego przystąpił nasz Powiat odbędzie się 30 marca, podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Infrastruktury Sportowej Spała 2011.
foto.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera