Kamera on-line

Przystanek Powiat

Tomasz Kwiek u starosty Gismana

 
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu odwiedził Tomasz Kwiek, zwany Tomkiem „Wędrowniczkiem”. Tomek od 1989 roku jeździ po naszym kraju odwiedzając urzędy i instytucje. Nie posiada stałego miejsca zameldowania, nocuje u przyjaciół albo w placówkach opiekuńczych. Tomasz jest chodzącą kroniką samorządu w Polsce. Ma świetną pamięć, potrafi długimi godzinami opowiadać o spotkaniach ze starostami, burmistrzami, prezydentami, wojewodami czy marszałkami. Wszędzie przyjmowany jest ciepło i serdecznie. Razem ze sobą wozi swe kroniki, w których znajduje się kilka tysięcy urzędowych wpisów wraz z dedykacjami i zdjęciami. Ten jedyny w swoim rodzaju wędrowny kronikarz w Polsce spotkał się ze starostą powiatu Józefem Gismanem, wicestarostą Małgorzatą Tudaj, sekretarz powiatu Alicją Brol-Polak oraz skarbnikiem Wiesławą Trelką.
 
- Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny zdecydował się Pan odwiedzić nasz Powiat. To dla nas wielki zaszczyt. Jesteśmy pełni podziwu dla Pana umiejętności szybkiego pochłaniania wiedzy samorządowej. Jednak jeszcze wielkim szacunkiem darzymy pana niezwykłe hobby, jakim jest gromadzenie informacji o działalności poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego – powiedział starosta Józef Gisman.
 
Dzięki wizycie Tomek wzbogacił się o kolejne informacje i wpisy. Opowiadał też o swoich wojażach po kraju i przygodach, które spotykały go po drodze.
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
9.jpeg

  
 
×

Zapisz się do newslettera