Kamera on-line

Szkolili się z pierwszej pomocy

Ponad 1000 przeszkolonych uczniów

9 marca, ruszyła kolejna edycja szkoleń z zakresu udzielanie pierwszej pomocy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie- Koźlu przy współpracy z wydziałem Zdrowia i Pomocy Społecznej kędzierzyńsko – kozielskiego Starostwa.
W auli I Liceum Ogólnokształcącego w dwudniowym kursie wzięli udział uczniowie trzech kędzierzyńsko-kozielskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkół Miejskich nr 1. Młodzież szkolili instruktorzy Polskiego Czerwonego Krzyża z Okręgowego Zarządu Opolskiego Czerwonego Krzyża w Opolu.
16 marca rozpocznie się kolejne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w którym wezmą udział uczniowie pozostałych szkół ponadgimnazjalnych.
Szkolenia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego są organizowane i prowadzone od 2001 roku. Do tej pory przeszkolono już ponad 1280 uczniów. Powiat kędzierzyńsko - kozielski jest jedynym na Opolszczyźnie, który finansuje tego typu kursy.
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
1.jpeg 
×

Zapisz się do newslettera