Kamera on-line

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski przystąpił do Opolskiego Klastra Medycznego

Stawiają na rozwój ochrony zdrowia

 
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski wraz z ośmioma innymi podmiotami przystąpił do Opolskiego Klastra Medycznego. Jego głównym celem jest rozwijanie usług medycznych z firmami z branży medycznej przy jednoczesnym wsparciu samorządów z naszego województwa oraz województw ościennych. Współpraca opierać się ma również o krajowe jak i zagraniczne podmioty.
 
Podczas spotkania inaugurującego powołanie klastra Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski reprezentował starosta Józef Gisman.
 
Ogółem do klastra przystąpili: starostwa w Kędzierzynie-Koźlu i Prudniku, Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle, Prudnickie Centrum Medyczne, Urząd Gminy Polska Cerekiew, Ludowy Klub Jeździecki „Lewada” w Zakrzowie, Opolski Park Naukowo-Technologiczny oraz NZOZ Optima Medycyna SA. Przystąpieniem do inicjatywy zainteresowane są również m.in.: spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Politechnika Opolska, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarczego, Euroregion „Pradziad”, czy też firma Geriamed.
 
M.in. Ochrona zdrowia, rekreacja, turystyka, rehabilitacja, opieka geriatryczna – to główne płaszczyzny na jakich funkcjonować ma powołany właśnie klaster. Inicjatywa jest bardzo słuszna, szczególnie, że istnieje wiele możliwości pozyskiwania środków na rozwój zaplanowanych przedsięwzięć, np. z Regionalnego Programu Operacyjnego czy też w przypadku podmiotów zagranicznych -  mowa o partnerach z Czech – Euroregion „Pradziad”. Możliwości jest więc bardzo dużo. Dlatego już 15 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego omówione zostaną zarysy działania, strategia i plan rozwoju Opolskiego Klastra Medycznego. Początek o godz. 10.00.
 
Foto: Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla.
1.jpeg
×

Zapisz się do newslettera