Kamera on-line

Promujemy polską wieś

Powiat partnerem regionalnym projektu

 
 
Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józef Gisman spotkał się z Janem Zającem, szefem i właścicielem portalu wsiepolskie.pl.
 
Jest to nowoczesny, nie mający w internecie odpowiednika portal, opisujący i integrujący polskie wsie i regiony. Dedykowany jest mieszkańcom wsi, a także wszystkich, którzy interesują się wsiami i chcą poznać ich walory turystyczne, kulturowe czy gospodarcze.
 
- Portal ten wprowadza wsie polskie w świat społeczeństwa informacyjnego i umożliwia aktywne uczestnictwo ich mieszkańców w procesie dokonującej się na wsiach dziejowej transformacji społeczno – gospodarczej – mówi Jan Zając.
 
W czasie spotkania starosta Józef Gisman i Jan Zając podpisali umowę o współpracy partnerskiej, która jednocześnie nadała naszemu powiatowi status partnera regionalnego strony. 

- Portal ten otwiera przed wsiami i ich mieszkańcami, szerokie możliwości rozwoju i promocji, przyczyniając się do wzrostu potencjału i znaczenia regionu. Z drugiej strony, umożliwia spisywanie i ratowanie od zapomnienia wielowiekowego dziedzictwa kulturowego polskich wsi – stwierdził starosta Józef Gisman.
 
Każda wieś i każdy jej mieszkaniec może w nim bezpłatnie założyć i moderować własną stronę internetową, której posiadanie jest obecnie podstawowym kanonem promocji i komunikacji społecznej.
 
Wizytówką portalu i głównym projektem służącym realizacji przedstawionych wyżej celów jest „Interaktywna Encyklopedia Wsi i Regionów”. Projekt ten łączy walory encyklopedii z zaletami katalogu firm i produktów, książki teleadresowej, informatora społeczno – kulturalnego, agendy reklamowej oraz biura ogłoszeń i promocji. Tym samym informacje zamieszczone na portalu stają się magnesem przyciągającym zarówno potencjalnych inwestorów jak i turystów. Baza Encyklopedii zawiera spis wszystkich miejscowości i jednostek podziału administracyjnego kraju. Dzięki niej każdą polską wieś, gminę, powiat i województwo można łatwo odszukać i poznać ich umiejscowienie w podziale terytorialnym kraju a docelowo także opis i lokalizację wszystkich wsi na mapie. Największym jednak atutem stanowiącym o wyjątkowości tego portalu jest możliwość założenia i redagowania w nim, za darmo profesjonalnych stron internetowych wszystkich polskich wsi, oraz własnych profili ich mieszkańców. Obecnie w Interaktywnej Encyklopedii Wsi i Regionów zarejestrowanych jest już blisko 1000 wsi zilustrowanych kilkoma tysiącami zdjęć.
1.jpeg
2.jpeg

 
×

Zapisz się do newslettera