Kamera on-line

Młodzi siatkarze walczą o puchary

Zawody w Azotach

 
Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Małgorzata Tudaj wzięła udział w oficjalnym otwarciu turnieju piłki siatkowej GimLi 2011, któremu od dwóch lat patronuje na Powiat. 
 
- Promocja sportu, a zwłaszcza siatkówki jest bardzo ważnym elementem propagowania zdrowego stylu życia. Rosną nam kolejne siatkarskie talenty, dlatego zawsze z chęcią patronujemy tym zawodom – powiedziała wicestarosta Małgorzata Tudaj.
 
- Turniej to nie tylko zawody sportowe. Całość przygotowują nauczyciele wraz z uczniami, ci drudzy uczą się przy okazji organizacji pracy w grupie – zaznaczyła dyrektor zespołu szkół, Maria Staliś.
 
Turniej już po raz piąty zorganizował Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Azot. Od lat do kędzierzyńsko-kozielskiej hali sportowej przy ul. Mostowej zapraszane są drużyny z gimnazjów naszego miasta oraz powiatów ościennych. W tym roku, w turnieju biorą udział drużyny z Raciborza, Rybnika, Radlina, Rudzińca oraz Walec. W rywalizacji uczestniczą również uczniowie klas sportowych działających w Zespole Szkół na os. Azoty. Łącznie o miano najlepszej walczy 10 ekip sportowych.
 
17.03.2011
 
Puchar starosty pojechał do Radlina
 
Turniej dla gimnazjalistów był doskonałą okazją do promowania klas sportowych  siatkarskich, które od kilku lat prowadzi Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. W turnieju  uczestniczył Michał Chadała - trener Młodej ZAKSY, który bacznie przyglądał się zawodnikom i ich umiejętnościom siatkarskim. Puchar Starosty Powiatu K-K powędrował do drużyny z  Radlina, drugie miejsce wywalczył zespół z Rybnika, a trzecie drużyna  z PG 5 z K-Koźla.
Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrody- statuetki, zwycięskie drużyny puchary,  a wszystkie zespoły pamiątkowe gadżety.
 
 
3.jpeg
2.jpeg
5.jpeg
1.jpeg
4.jpeg


 


 
 
 
×

Zapisz się do newslettera