Kamera on-line

Turystyka przez wielkie „T”

Odwiedzili międzynarodowe targi w Berlinie

 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja ze Sławięcic uczestniczyli w największych w Europie targach branży turystycznej i hotelarskiej ITB BERLIN 2011.
Dla przyszłych adeptów branży turystycznej i hotelarskiej udział w targach był nie lada atrakcją. Każdy z uczniów kształcący się na kierunku hotelarstwo i turystyka kocha egzotyczne podróże i jest otwarty na poznawanie nowych kultur, a udział w targach umożliwił realizację tych celów. Berlińskie targi odbywają się od 1966 roku i są najchętniej odwiedzanymi przez podróżników, studentów i turystów.
Rok 2011 jest rokiem szczególnym dla promocji polskiej turystyki.
W tym roku Polska zajęła zaszczytne stanowisko oficjalnego partnera Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie (ITB), gdzie zaprezentowała się jako współgospodarz mistrzostw Euro 2012 r. Hasłem promującym Polskę, które ma za zadanie przyciągnąć do nas potencjalnych turystów i zachęcić przedsiębiorców do nowych inwestycji jest: "Move your imagination" ("Rusz wyobraźnią"). W promocję Polski w tym roku zaangażowani są tancerze programu „You Can Dance”, którzy byli na miejscu.
W czasie wyjazdu dyrekcja i nauczyciele przedmiotów branży turystycznej i hotelarskiej szkoły ze Sławięcic nawiązali liczne kontakty, które w przyszłości zaowocują ciekawymi praktykami krajowymi i zagranicznymi dla naszych uczniów. Wycieczka na ITB była także doskonałym pretekstem do zwiedzenia Berlina i odpoczynku na Tropikalnej Wyspie.
1.jpeg
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera