Kamera on-line

Na koniec trafili do sądu

Wycieczka do Warszawy

 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 ze Sławięcic już po raz dziewiąty wyjechali na 3-dniową wycieczkę do Warszawy. Jej program obejmował zwiedzanie Starówki, Katedry Św. Jana, Zamku Królewskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarza Powązkowskiego, w tym Pomnika Ofiar Katastrofy w Smoleńsku, Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Chopina oraz Łazienek Królewskich.
Była również okazja, by zwiedzić najważniejsze państwowe instytucje - Sejm i Senat, Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i Pałac Prezydencki. W zeszłym roku klasy ekonomiczne poznały „od kuchni” Giełdę Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski i Mennicę Polską.
Tym razem pojawiła się możliwość uczestniczenia w rozprawie Izby Karnej Sądu Najwyższego. Sprawa dotyczyła usiłowania zabójstwa – dlatego w rozprawie uczestniczyły tylko osoby pełnoletnie. Po zakończonym procesie Sędzia Sprawozdawca przedstawił cały przebieg postępowania w I i II instancji oraz zapoznał wszystkich z zakresem spraw będących w kompetencji Sądu Najwyższego.
- Koszt 3-dniowej wycieczki nie był wysoki, jednak dla niektórych uczniów wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe lokalnych samorządowców: Haliny Mińczuk, Rafała Olejnika i Józefa Szymańskiego. W imieniu uczniów bardzo serdecznie dziękuję - powiedziała Beata Fedorowicz, która zorganizowała wyjazd.
 
2.jpeg
3.jpeg
1.jpeg


 
×

Zapisz się do newslettera