Kamera on-line

Młodzież z całej Opolszczyzny w hali „Śródmieście”

Olimpiady Specjalne Polska-Opolskie

 
Około 120 podopiecznych ze szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowych i domów pomocy z całej Opolszczyzny gościło dziś w Hali Sportowej przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu. Odbyły się tam kolejne już Olimpiady Specjalne Polska-Opolskie.
W imieniu swoim oraz całego Zarządu Powiatu chcę wam życzyć udanej zabawy, bez względu na miejsca, jakie zdobędziecie, każdy tu jest wygrany – powiedział starosta Józef Gisman, który w obecności wizytatora Opolskiego Kuratorium Oświaty, Marii Kuleszy oraz radnego miejskiego, Marka Niemca dokonał uroczystego otwarcia olimpiady.
Turniej ten nie ma charakteru współzawodnictwa, ale walki tych młodych ludzi z własnymi słabościami – zaznaczyła Ewa Hałambiec, dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Opolskie. Przede wszystkim jednak, słowa podziękowania należą się wszystkim opiekunom. To oni właśnie, każdego dnia, uczą jak radzić sobie z niepełnosprawnością, a radość na twarzach swoich wychowanków jest chyba najlepszych podziękowaniem za codzienną pracę i poświęcenie. 
 
AL 
 
 
2.jpeg
1.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg


 


 
 
 
×

Zapisz się do newslettera