Kamera on-line

Kto najlepiej udziela pierwszej pomocy

XIX Mistrzostwa PCK

 
Na terenie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się XIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Kędzierzynie – Koźlu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wiceprezes Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK w Opolu – Ryszard Skorek oraz Starosta Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego – Józef Gisman.
W trakcie zawodów każda z drużyn musiała rozwiązać test oraz udzielać pierwszej pomocy ofiarom zainscenizowanych wypadków m.in. kolizji drogowej, upadkowi z drzewa czy poparzeniu na biwaku.
W etapie rejonowym wzięło udział 5 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Kędzierzyna - Koźla: Zespołu Szkół nr 1; Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz II Liceum Ogólnokształcącego.
I miejsce w etapie rejonowym Mistrzostw zajęła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie – Koźlu w składzie: Aleksandra Krupa, Marta Schmidt, Przemysław Zając, Tomasz Masalski i Grzegorz Stawarz.
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Zarząd Rejonowy PCK w Kędzierzynie - Koźlu w etapie wojewódzkim Mistrzostw, które odbędą się 28 maja 2011 roku w Opolu.
II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 3, a III drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Tradycyjnie współorganizatorem Mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu, które od wielu lat organizuje kursy pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W ciągu dziewięciu lat zostało przeszklonych 1440 uczniów z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W tym roku certyfikaty ukończenia kursu otrzymało już kolejnych 160 osób. Dalsze szkolenia będą prowadzone w nowym roku szkolnym.
Wiedzę i znajomość udzielania pierwszej pomocy oceniali ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK w Opolu oraz studenci Zawodowego Studium Medycznego w Kędzierzynie – Koźlu.
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg


 
×

Zapisz się do newslettera