Kamera on-line

W kosza nie mają sobie równych

Sukces "Budowlanki"

W Opolu rozegrano finał męskiej koszykówki szkół ponadgimnazjalnych. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski w finale reprezentowała drużyna ZS nr 1, czyli popularna „Budowlanka".           

- Wyjazd rozpoczął się fatalnie, z 45-minutową zwłoką. Później było już lepiej. Gdy przyjechaliśmy trwał pierwszy pojedynek, wygrała drużyna II LO w Prudniku (mistrz powiatu prudnickiego). My graliśmy drugi mecz z Opolem, odnieśliśmy zwycięstwo wynikiem 46:39 . Po 15 minutach przerwy spotkaliśmy się z I LO z Prudnika, trzy kwarty toczyliśmy wyrównany mecz, w ostatniej kwarcie zmęczeni ulegliśmy prudniczanom 46:35 – relacjonują młodzi zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla.
 
W pewnym momencie drużyna z „Budowlanki” stanęła przed szansą na złoto, ale w ostatnim meczu Opole musiało pokonać słabszy Prudnik. Motywacje do gry miały obie drużyny, bo przegrana oznaczała IV miejsce. Waga meczu spowodowała, że zawodnicy grali bardzo ostrożnie, bali się rzucać, byli spięci. Po pierwszej kwarcie prowadził Prudnik 8:9. Pomogli kibice, którzy stanęli na wysokości zadania. Wspaniały doping sprawił, że mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Opola 37:36. Tym samym udało się zdobyć złoto, pierwszy raz w historii szkoły!
 
Kolejność miejsc:
1. miejsce „Budowlanka” Koźle
2. miejsce II LO Prudnik
3. miejsce II LO Opole
4. miejsce I LO Prudnik
Tytuł najlepszego zawodnika turnieju i najlepiej rzucającego za 3 punkty otrzymał Dawid Jurek. Królem strzelców z największą liczbą trafionych koszy w drużynie został Mateusz Kruszewski.
 
Nazwiska zwycięzców:
 
Kruszewski Mateusz, Jurek Dawid, Kmiecik Michał, Palenica Krzysztof, Żyżło Dawid, Pietryszyn Łukasz, Lipak Kamil, Kubiak Filip, Chmielewski Przemysław, Skiba Kamil, Żurawicki Bartosz, Żuchowicz Adam.
 
3.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera