Kamera on-line

Kolej na pomoc społeczną

Partnerska współpraca

W rozwijaniu partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Kędzierzyńsko – Kozielskim, a niemieckim powiatem Hohenlohekreis przyszedł czas na obszar pomocy społecznej.
 
Na zaproszenie Starosty Józefa Gismana oraz Dyrektora Domu Pomocy Społecznej Andrzeja Kowalczyka i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbiety Czeczot do powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego w dniu 13 kwietnia br. przybyli kierownik i osoby prowadzące ośrodki wsparcia społecznego w partnerskim powiecie Hohenlohekreis.
 
Trzej panowie pod kierownictwem Pana Güntera Rammhofera – kierownika Wydziału ds. Rodziny, Oświaty i Zdrowia tamtejszego starostwa spotkali się wczoraj po południu ze Starostą Powiatu aby przedstawić cel swojej wizyty, a także ofertę, którą pragną szczegółowo omówić w ciągu dwóch najbliższych dni.
Już pierwsze spotkanie w Starostwie było sposobnością do przybliżenia historii i zakresu działania tamtejszych ośrodków pomocy społecznej i jak się okazuje … wielu punktów wspólnych z Polską.
 
W czasie pobytu gości w naszym powiecie cały program poświęcony zostanie zagadnieniom społecznym i sprawom rodzinnym, gdyż panowie prowadzą odpowiedniki naszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Domu Pomocy Społecznej. Zaplanowano zwiedzanie i rozmowy o wymianie osób niepełnosprawnych w sławęcickim DPS-ie, wizytę w PCPR, Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Domu Dziecka.
 
Po współpracy szkół i harcerzy przyszedł czas na rozszerzenie współpracy w obszarze pomocy społecznej.
1.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera