Kamera on-line

Święto wszystkich strażaków

Podziękowania, gratulacje, nominacje

 
Dziś(4.05) w naszym powiecie świętują strażacy. Oficjalne uroczystości z udziałem władz gminnych i powiatowych odbyły się w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 1 na os. Azotów w Kędzierzynie-Koźlu. Wszystkim mundurowym gratulowano, a najbardziej zasłużeni otrzymali nominację z rąk komendanta wojewódzkiego.
– Ten dzień jest dobrą okazją do podziękowań za wasze wzorowe zaangażowanie w akcję powodziową w ubiegłym roku. Słowa uznania należą się także za fachową organizację wojewódzkich ćwiczeń, które odbyły się niedawno w powiecie. Jako, że tutejsza komenda funkcjonuje na szczególnym terenie, narażonym na liczne niebezpieczeństwa, życzę samych bezpiecznych powrotów z akcji – powiedział za-ca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Marek Matczak.
 
Podczas uroczystości głos zabrała wicestarosta Małgorzata Tudaj:
- Niech św. Florian, który jest waszym patronem i od wieków stoi na straży naszego wspólnego bezpieczeństwa sprawi, aby każdy strażak, który wyrusza na akcję, powrócił zdrowy do swojego domu, rodziny i przyjaciół. W imieniu mieszkańców powiatu, radnych, członków zarządu oraz swoim własnym, życzę dalszych wspaniałych sukcesów – powiedziała.

AL

7.jpeg

1.jpeg

6.jpeg

2.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera