Kamera on-line

Młodzi pytali rządzących

Debata w „Centralnym”

Przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, władz miasta i powiatu uczestniczyli w debacie zorganizowanej w Hotelu Centralny przez Opolski Hufiec ZHP. Dzisiejsze(19.05) spotkanie z młodzieżą dotyczyło szans rozwoju oraz potencjału „młodych” na Opolszczyźnie. Wszystko to w ramach „Europejskiego Tygodnia Młodzieży”. Z ramienia Powiatu w dyskusji udział wzięli: starosta Józef Gisman oraz członkini zarządu powiatu Gabriela Tomik.
Starosta Józef Gisman omówił pokrótce kwestię kształcenia w powiecie. Temat ten spotkał się z dużym zainteresowaniem obecnej na debacie młodzieży – Mamy dobrze rozwiniętą sieć szkół średnich, oferujących atrakcyjne kierunki nauczania. Warto też wziąć pod uwagę to, co oferuje Powiatowy Urząd Pracy, szczególnie pod kątem tych osób, które planują własną działalność gospodarczą – tłumaczył starosta.  
Oprócz wspomnianej debaty zaplanowano również imprezy w plenerze. Jedną z nich będzie akcja pod nazwą „Balony do nieba”. W niebo poszybują balony wypełnione helem. Początek w piątek o godz. 12.00 przed Urzędem Miasta w Koźlu.  
1.jpeg
2.jpeg

 
×

Zapisz się do newslettera