Kamera on-line

Starostwo wydaje publikację o Odrze

Rzeka odkrywanych tajemnic

 
 
Czy posiadacie państwo w swoich zbiorach coś na temat Odry? To często pojawiające się pytanie w listach elektronicznych przesyłanych z całej Polski na adres Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Z myślą o turystach odwiedzających nasz powiat w okresie wakacyjnym przygotowaliśmy specjalną publikację książeczkową, którą łatwo można zapakować do plecaka. Opracowanie bogate w fotografie oraz różnego rodzaju praktyczne informacje ma charakter promocyjny. 
 
Odra - piękna, nieprzewidywalna i niezwykle bogata w ryby. Może dlatego do Kędzierzyna-Koźla zjeżdżają wędkarze z całego Śląska w poszukiwaniu dorodnych okazów. Sami mówią, że zdarzają się tu prawdziwe wędkarskie enklawy. Rzeka od samego początku ma spory wpływ na okoliczne tereny. Można powiedzieć, że właściwie wiele kręci się wokół niej. Pływają tu kajakarze, odbywają się liczne zawody wędkarskie, powstała tu druga w kraju szkoła żeglugi śródlądowej, a kędzierzyńsko-kozielskie morsy zimą biorą kąpiel w lodowatej wodzie. Pojawił się nawet pięknie odrestaurowany stateczek wożący ciekawskich w jej nieznane zakątki.
Zapraszamy nad Odrę do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, gdzie okolice rzeki kryją niezliczoną liczbę magicznych miejsc!
×

Zapisz się do newslettera