Kamera on-line

Nad Odrę powrócą wioślarskie ósemki

Dopinali szczegóły czerwcowych zawodów

 
Marian Pawlak – trener wioślarzy KS AZS Politechnika Wrocławska oraz współorganizator Odra Cup 2011 gościł w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gdzie spotkał się wicestarostą Małgorzatą Tudaj, prezydentem Tomaszem Wantułą i jego asystentem Mirosławem Magierą. Podczas wizyty udało się ustalić szczegóły zawodów wioślarskich, które odbędą się w czerwcu w Kędzierzynie-Koźlu. Inicjatywa, której patronuje Starostwo Powiatowe wspólnie z Urzędem Miasta będzie okazją nie tylko do promocji Odry ale i całego powiatu. Wioślarskie ósemki pojawią się na Odrze 24 czerwca jako jedna z imprez towarzyszących tegorocznemu seminarium poświęconemu rzece oraz corocznemu spływowi pływadeł. W tym czasie czekają nas także Dni Miasta.
Najpierw zaplanowaliśmy pokaz techniki wiosłowania, a następnie odbędą się zawody kilku drużyn rywalizujących ze sobą na Odrze – mówi Marian Pawlak. Podobne wyścigi - mające nieco większy wymiar - odbyły się niedawno we Wrocławiu, gdzie walczyli ze sobą reprezentanci nie tylko z Polski ale również z zagranicy, m.in. Niemiec i Anglii.
- Przed wieloma laty pływałem w ósemce i bardzo miło wspominam tamten czas, szczególnie, kiedy organizowałem Mistrzostw Polski w Wioślarstwie Halowym, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Wierzę, że i w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim uda się nam zakotwiczyć na dłużej i kto wie być może cyklicznie organizować tego typu zawody – dodaje Marian Pawlak.   

1.jpeg

5.jpeg

3.jpeg

2.jpeg 

 

×

Zapisz się do newslettera