Kamera on-line

Ogólnopolska nagroda dla naszego starostwa

Powiat liderem elektronicznej administracji

 
Złota Małpa 2011 dla Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Nagrodę przyznano nam na 15 trzydniowej wielkiej ogólnopolskiej konferencji „Miasta w Internecie”, która odbywa się w Zakopanem. Powiat oprócz większych aglomeracji jak Zabrze i Żory uznany został za lidera rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Patronat nad konferencją objął prezydent Bronisław Komorowski. Warto podkreślić, że w tym samym czasie w Brukseli odbywa się podobny „elektroniczny szczyt” skupiający prawdziwych gigantów Internetu. Miłą niespodzianką dla kędzierzyńskiego starostwa jest to, że zostało docenione i nagrodzone w tej dziedzinie jako jedyny Powiat w Polsce, poddając się przy tym ocenie najlepszych specjalistów w tej tematyce w kraju.  
 
Eksperci oceniali Powiat m.in. pod kątem jakość i użyteczność serwisu internetowego, zgromadzonych danych i jakości informacyjnej oraz stopnia rozwoju usług świadczonych drogą elektroniczną przez Powiat. Brali również pod uwagę stopień i jakość realizacji projektów na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego czyli np. wdrożony przez Starostwo projekt e-urzędu.
 
Nagrodę z rąk prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Anety Streżyńskiej oraz wiceministra infrastruktury Magdaleny Gaj odebrał starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę odebrać nagrodę, która jest efektem ciężkiej i mozolnej pracy pracowników starostwa. Od początku stawiałem na rozwój informatyzacji, a to wyróżnienie potwierdza tylko, że w kraju w tej dziedzinie jesteśmy liderami – powiedział starosta Józef Gisman podczas odbioru statuetki. 
 
Wśród otwierających konferencję a tym samym uczestników wielkiej jubileuszowej gali wręczenia tegorocznych „Złotych Małp” znaleźli się także: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, członek zarządu Województwa Małopolskiego Witold Latusek, prezydenta Bronisława Komorowskiego reprezentował dr Andrzej Hałasiewicz z prezydenckiej kancelarii. Podczas debaty nie zabrakło prezesów ogólnopolskich firm wdrażających projekty internetowe oraz przedstawicieli prasy, radia i telewizji.
 
Patronat medialny nad konferencją objęli m.in. RMF FM, Polityka, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita oraz TVP.
 
 
10.jpeg
2.jpeg
6.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
3.jpeg
1.jpeg
8.jpeg
9.jpeg
 
 


 
×

Zapisz się do newslettera