Kamera on-line

Zakończenie roku akademickiego UNIKIDS

Wykładem pt. "Masz wiadomość... czyli od jaskiniowca do komórkowca”, Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Kędzierzynie - Koźlu podsumował swój drugi rok działalności w naszym powiecie. W ostatnim wykładzie w tym roku akademickim wzięli także udział zaproszeni goście: Pani Dorota Otfinowska z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, Pan Włodzimierz Kominek - przedstawiciel Starostwa Powiatowego oraz Pani Adriana Muszyńska z ICSO Blachownia. Studenci UNIKIDS i goście wysłuchali i obejrzeli barwny i ciekawy wykład o historii telekomunikacji.
 
Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Kędzierzynie – Koźlu przeznaczony jest dla wszystkich dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na comiesięczne wykłady przyjeżdżają do nas wybitni naukowcy i propagatorzy wiedzy z największych ośrodków akademickich naszego kraju, a wybór pośród wielu cykli tematycznych warsztatów jest bardzo duży. Studenci UNIKIDS mogą więc brać udział w warsztatach fotograficznych, archeologicznych, warsztatach z chemii, fizyki, robotyki i wielu innych. Zarówno warsztaty jak i wykłady prowadzone są w sposób wielce interaktywny, umożliwiając dzieciom aktywny udział w zajęciach. Aż 60 studentów otrzymuje stypendia fundowane przez firmę Brenntag Polska.
 
Uniwersytet dziecięcy UNIKIDS jest otwarty dla wszystkich chętnych, a zapisy na nowy rok akademicki właśnie się rozpoczęły.
 
Więcej informacji na stronie internetowej UNIKIDS: http://www.unikids.pl/kedzierzynkozle
 
UniKids-19.jpeg
UniKids-20.jpeg
UniKids-75.jpeg
UniKids-112.jpeg 
×

Zapisz się do newslettera