Kamera on-line

XIV Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd

Znani i lubiani rywalizowali w ujeżdżeniu

 
Jak co roku niewielki Zakrzów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim stał się na dwa dni swoistym centrum kulturalno-sportowym naszego regionu. Odbyły się tam bowiem XIV Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd, które tradycyjnie już ściągnęły do Lewady gwiazdy znane z pierwszych stron gazet. Podczas inauguracji otwarcia mistrzostw nie zabrakło przedstawicieli lokalnych samorządów, radnych miejskich, powiatowych oraz reprezentantów władzy szczebla wojewódzkiego z marszałkiem Józefem Sebestą oraz wicewojewodą Antonim Jastrzembskim na czele.   
- Bardzo się cieszę, że mogę gościć na tegorocznych mistrzostwach gwiazd w Zakrzowie. Miejsce to jest mi szczególnie bliskie, chociażby dlatego, że od wielu lat z uwagą śledzę rozgrywającą się tu konną rywalizację. Kibicuję też mocno wszelkim inicjatywom związanym z tym terenem – mówił na miejscu starosta kędzierzyńsko-kozielski Artur Widłak.
Dodał też, że jest pod wrażeniem powstającego właśnie ośrodka przygotowań olimpijskich, który ma ogromną szansę stać się swoistym centrum sportów konnych na skalę całego kraju. Budowa tego typu obiektu w Zakrzowie świadczy o tym, że wspominane inwestycje można z powodzeniem realizować również w małych miejscowościach.
Do Zakrzowa przyjechali m.in. : aktorzy: Robert Gonera, Marek Frąckowiak, Julia Pietrucha, Roch Siemianowski, Wojciech Dąbrowski, reżyser Krzysztof Zanussi. Imprezę otworzyła Emilia Krakowska. 
Współorganizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.
 AL

10.jpeg

4.jpeg

5.jpeg
13.jpeg

9.jpeg

2.jpeg

11.jpeg

15.jpeg
12.jpeg

8.jpeg

6.jpeg 

 


 

×

Zapisz się do newslettera