Kamera on-line

Gratulacje dla młodych ratowników

Spotkanie w starostwie

 
Wicestarosta Małgorzata Tudaj spotkała się ze szkolną drużyną ratownictwa medycznego PCK z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, która w finale centralnym XIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK szkół ponadgimnazjalnych w Płocku zajęła trzecie miejsce w kraju.
 
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski, a zarazem Opolszczyznę w zawodach centralnych reprezentowała drużyna w składzie: Przemysław Zając, Aleksandra Krupa, Marta Schmidt, Grzegorz Stawarz i Tomasz Masalski. Wicestarosta Małgorzata Tudaj wręczyła zwycięzcą listy z podziękowaniami oraz pogratulowała zdobycia tak wysokiej lokaty w zawodach centralnych.
 
Młodzi ratownicy opowiedzieli o przygotowaniach do startu w zawodach oraz swoich wrażeniach z pobytu w Płocku. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Jadwiga Kuźbida, Ewa Wrana - opiekun szkolnej drużyny ratowniczej oraz wiceprezes Opolskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Ryszard Skorek.
 
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski należy do wyróżniających się na Opolszczyźnie województw w zakresie organizacji szkoleń pierwszej pomocy dla młodzieży szkolnej. Co roku dzięki środkom finansowym Starostwa kursy pierwszej pomocy kończy blisko 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.
 
1.jpeg
2.jpeg
5.jpeg
4.jpeg
3.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera