Kamera on-line

Jedyną nieprawidłowością była pogoda!

Wakacyjna akcja Radia Opole
 
 
Reporterzy Radia Opole dotarli do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W sobotę „na żywo” nadawali tu swój program. „Radio na szlaku" to codzienna, wakacyjna akcja, prowadzona we wszystkich opolskich powiatach, wybranych miastach i gminach! Przez kilka godzin Plac Wolności w Kędzierzynie, na którym mieści się budynek starostwa stał się swoistym „wojewódzkim centrum dowodzenia”. I nie ma w tym ani słowa przesady. Program bowiem prowadzony był równolegle z ziemi i powietrza. Przed starostwem zaparkował wóz transmisyjny Radia Opole, a w powietrzu latała reporterska Cessna.
 
Była też okazja, by głos zabrali przedstawiciele naszego powiatu. Starosta Józef Gisman mówił m.in. o walorach przepływającej przez miasto Odry, a przewodniczący Rady Powiatu Piotr Jahn przedstawił pokrótce najważniejsze osiągnięcia naszych szkół ponadgimnazjalnych. Następnie przyszła pora na pracowników starostwa. Aleksandra Krasicka i Daniel Mochnik opowiedzieli słuchaczom o bowlingu i swoich sukcesach w tej dyscyplinie. Ostatnim z zaproszonych gości był Krzysztof Ligenza, dyrygent szkolnej orkiestry funkcjonującej przy popularnej kozielskiej „Żegludze” – mówił o przygotowywanych wyjazdach na kolejne międzynarodowe pokazy.  
 
Owocem edukacyjnej i rekreacyjnej akcji letniej będzie przewodnik multimedialny „Radio Opole na szlaku", w którym swój ślad odciśnie zapewne także powiat kędzierzyńsko-kozielski.
 
1.jpeg
4.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
5.jpeg 

 
 
×

Zapisz się do newslettera