Kamera on-line

Starostwo stawia na „swoją przestrzeń”!

Zagłosuj na Plac Wolności

 
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu znalazło się wśród samorządów walczących w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego”. Jury oceni Plac Wolności w Kędzierzynie-Koźlu, jako miejsce reprezentacyjne naszego miasta. Spośród zgłoszonych do konkursu przedsięwzięć, komisja konkursowa przyzna nagrodę główną - „Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2011 " oraz wyróżnienia. Dodatkowo swoją nagrodę wybiorą internauci. Celem konkursu jest promowanie osiągnięć w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznych w województwie opolskim, wskazanie najlepszych realizacji oraz promocja projektów urbanistycznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej.
 
Celem projektu wdrożonego przez Powiat było zagospodarowanie Placu Wolności tak, by teren ten zyskał nie tylko estetycznie i wizualnie ale również stał się miejscem reprezentacyjnym miasta. Projekt został przygotowany z myślą o petentach starostwa, w tym osobach niepełnosprawnych, które mają do dyspozycji specjalnie wydzielone miejsca parkingowe oraz profesjonalną windę umożliwiającą wjazd na każde z pięter budynku. Stojaki dla rowerzystów, obszar zielony i Elektroniczny Punkt Informacyjny sprawiły, że Plac Wolności stał się miejscem nie tylko takim, gdzie można „załatwić” szereg spraw urzędowych ale także obszarem rekreacyjnym – obiektem spacerów i wizytówką Kędzierzyna-Koźla, taką, którą każdy z mieszkańców może pochwalić się przyjezdnym.
 
Internauci będą mogli oddać swój głos na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. O szczegółach poinformujemy wkrótce!
 
Foto: Maciej Niemas.
 
Przed remontem:
przed remontem 3.jpeg
Po remoncie:
po remoncie7.jpeg
po remoncie1.jpeg
po remoncie6.jpeg
po remoncie8.jpeg
po remoncie5.jpeg
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera