Kamera on-line

Samorządowcy przyglądają się obwodnicy

Robocze spotkanie w gabinecie wicestarosty

 
Sprawa obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla była jednym z tematów spotkania wicestarosty powiatu Gabrieli Tomik z kierownikiem zarządu zlewni RZGW w Kędzierzynie-Koźlu Marcinem Nowakiem, doradcą prezydenta miasta ds. rozwoju gospodarczego gminy Bogdanem Tomaszkiem oraz kierownikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tutejszego starostwa Heleną Kowalczyk.
- Na spotkaniu 26 maja w Sławięcicach mieszkańcy dzielnic Lenartowie, Cisowa, Miejsce Kłodnickie i Sławięcice mogli zapoznać się z dokumentacją projektową obwodnicy północnej. Zauważyli możliwość piętrzenia się wody przed syfonem zlokalizowanym pod Kanałem Gliwickim, to ich zaniepokoiło – stwierdziła Gabriela Tomik. – Dlatego postanowiliśmy omówić sposoby zabezpieczenia i dojazdu do urządzenia syfonu na wypadek konieczności przeprowadzenia działań serwisowych czy też powodziowych, a także upewnić się, że przeprowadzono badania hydrologiczne, które być może wykażą czy obawy mieszkańców są słuszne – dodała.
Ostatecznie okazało się, że dokumentacja projektowa spełnia te wymogi.
Poza tym zdaniem mieszkańców w związku z budową nasypu w przypadku alarmującego stanu wody w Kłodnicy może dojść do sytuacji, w której zalany zostanie tunel na ul. Nowowiejskiej(droga powiatowa). – Wystąpimy z wnioskiem do inwestora o informację czy przeprowadzono badania w tym aspekcie sprawy – zaznaczyła Gabriela Tomik.
Przypomnijmy, że według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa obwodnicy ma ruszyć w przyszłym roku i prowadzić będzie od al. Armii Krajowej, przez Lenartowice, Blachownię i Sławięcice aż do granicy województwa śląskiego. Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli GDDKiA z mieszkańcami, na którym przedstawiono szereg zagadnień związanych z projektowaniem tego bardzo ważnego dla powiatu zadania.
AL
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg


 
 
×

Zapisz się do newslettera