Kamera on-line

Akademia policyjna

Uhonorowano zasłużonych funkcjonariuszy

 
Święto policji obchodzone przez funkcjonariuszy w naszym powiecie stało się okazją do podziękowań i gratulacji dla mundurowych z Komendy Powiatowej w Kędzierzynie-Koźlu. W uroczystości, która odbyła się w jednostce przy ul. Wojska Polskiego wzięli udział przedstawiciele władz powiatu ze starostą Arturem Widłakiem na czele oraz władz miasta na czele z prezydentem Tomaszem Wantułą. Akademia stała się doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla wyróżniających się funkcjonariuszy. Srebrne medale prezydenta RP na długoletnią służbę otrzymali podinspektor Tomasz Baran oraz aspirant sztabowy Mariusz Szmyrko. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” nadaną przez MSWiA odebrał podinspektor Jacek Żarowski. Podczas swego przemówienia starosta Artur Widłak zwrócił szczególną uwagę na sprawę bezpieczeństwa policjantów. 
 
- O tym, że służba policyjna, zwłaszcza w ostatnich latach, jest szczególnie niebezpieczna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wyraźnie świadczą o tym statystyki oraz nagłaśniane przez media nierzadko tragiczne wydarzenia – zaznaczył Artur Widłak.
 
Słowa podziękowań padły w stronę szefa tutejszej komendy, Tomasza Kawarskiego:
 
Pańska komenda od lat skutecznie zapobiega i zwalcza przestępczość. Mieszkańcy naszego powiatu nie powinni mieć obaw o swoje bezpieczeństwo – i za to chciałem panu podziękować.
Na końcu Artur Widłak zwrócił się bezpośrednio w stronę obecnych w czasie akademii funkcjonariuszy:
Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku, tym bardziej, że pełnicie służbę z pełnym zaangażowaniem, niewolnym od napięć i stresów, podejmując decyzje od których zależy życie i zdrowie ludzi. Za wasze poświęcenie dziękuję.
 
 
3.jpeg
2.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
1.jpeg
 
 
 
 
 
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera